Humanistliku kristluse manifest


Külaline

/ #1077 Re: Re: Petitsioonid

2011-10-01 08:56

#1060: Laura - Re: Petitsioonid

Loen ja imestan: Kirikul on tänaseni jäik seksuaalmoraal, mida ei järgi ükski moderne inimene. ja Kui lugeda “teoloog” Rämmeli uusi sissekandeid, siis on see isiklikut minu jaoks horror. Samas lähen hea meelega kuulama nii Heino Nurka kui Jaan Lahet. Kui kirikul pole ajakohaseid karismaatilisi teolooge välja pakkuda, siis pole midagi teha.

Mõtlen, et Jumal tänatud, et kirikul on jäik seksuaalmoraal, muidu peaksin mina, korraliku pereemana, äkki veel muutma oma põhimõtteid, et mitte muutuda kellegi naerualuseks oma vanameelsuses. Paljude nooremate naisterahvaste piibliks on saanud Cosmo, mis kuulutab isekuse ja lodevuse sõnumit. Partnereid vahetatakse nagu sokke, suhetes puudub vastutustunne. Hiljaaegu lugesin Postimehest uudist, et Mehhiko kaalub tähtajaliste abielude lubamist, millele eelnes samasooliste abielu lubamine. Kas niisuguseid moraalireegleid on meile vaja, kust on välja juuritud vastutus elu ees?

Mis puudutab seda teist tsitaati ... Ei saa ju üks inimene olla nii piiratud, et võtab võrdluseks Lahe ja Nurga ning Rämmeli!!! Miks vaatab ta mööda kohe esilehel olevatest Kristjan ja Joel Luhametsast või Urmas Pajust või siis paljudest teistest EELK vaimulikest, kes "Traditsioonilise kristluse manifesti" on allkirjastanud.  Rämmel ei ole EELK maskott ja hääletoru. Proua võiks vabaneda juba sellest rämmeliarmastusest, rääkides temast pea igas oma kommentaaris ning tõstes teda niiviisi ikka ja jälle esile. Miks on Tartu Pauluse kirik rahvast täis? Kas tõesti mingi eksituse tõttu kuigi seal kuulutavad n.ö. vanameelsed Luhametsad?! Luther pööraks hauas ringi kui loeks Teie kommentaari. Ma ei ole teoloog (nagu vist ka proua "Laura") kuid nii palju ikka tean, et Lutheri eesmärgiks polnud kirikut reformida reformimise pärast vaid soov eemaldada kirikust paljud väärnähtused, mis takistasid inimese ja Jumala suhet (vabandust reformatsiooni nii lühikese kokkuvõtte pärast):  Jah, muidugi, ühiskond ei jää seisma, aga et ta viltu ei kasvaks, peab ühiskonnal olema kindel alus. Väärtused, mis on läbi proovitud ka rasketel aegadel.

"Laura" ja ka paljude teiste siinseid kommentaare lugedes olen mõelnud, et kui palju peaks me oma kiriku muutmist silmas pidades arvesse võtma usukaugete inimeste arvamust? Olen veendunud, et ükskõik, mis muutusi me ka ette ei võtaks, kirikud rahvast ikka täis ei saaks. Muutuksime demokraatlikumaks, kaotaksime rahvast ja jätkates samamoodi, kaotaksime samuti. Vaadates mõlema petitsiooni allkirjade arvu näeme, et traditsionalistid on kahe päevaga juba kogunud rohkem hääli kui humanistid kümne päevaga. Nüüd on humanistid pöördunud inglise, saksa ja soome keeles välismaalaste hääli koguma, et muuta EESTI kirikuid! Kas usuvõõrad ja välismaalased on valmis ka vastutust võtma oma allkirja tagajärgede eest? Kardan, et mitte!