AVALIK KIRI EESTI VABARIIGI PEAMINISTRILE

surmani väsinud

/ #2593 Pildid Eestist 2011

2012-02-18 09:59

Räbalates rõivastes lapsed otsivad põõsaste alt taarat söögiraha jaoks. Sotsiaaltöötaja laiutab käsi - kehv olukord, aga peale rääkimise ja naeruväärsete sotsiaaltoetuste pole tal ühtegi mehhanismi pere aitamiseks.

Igal hommikul kell kolmveerand kümme külapoe ukse ees paistes nägudega töötute alkohoolikute järjekord "ballooni" või lauaviina ootel. Nad näevad välja kui kuuekümne aastased, kuid tegelikult pole paljud neist kolmekümnesedki. Kuuekümneselt on nad ilmselt juba surnud.

Iga nädal kõlab uudis, kuidas keegi on Eestist emigreerunud, et liigoptimistlikult võetud võlgade katmiseks välismaal raha teenida. Iga nädal kuulen kümmekond inimest flirtimas emigreerumise ideega - põhiargument "olen surmani väsinud". Keegi ei lahkuks ju kodust, kui siin oleks hea elada

Kuritegevus lokkab, vanglad pilgeni täis - ühe vangi ülalpidamiskulud 960 eurot kuus. Inimesed maksavad turvafirmadele meeletuid summasid. Kohtunike, prokuröride ja advokaatide sissetulekud ületavad kõvasti Eesti keskmist. Sealsamas kõrval aga kiratsevad haridus- ja sotsiaalsüsteem. Kuidas küll keegi ei näe, et paremini finantseeritud haridus- ja sotsiaalsüsteem tooks kaasa kuritegevuse vähenemise? Ei usu juttu, et riigil raha pole.

Neil kes võitlevad kõigest väest, et Eestis elujärge inimväärsena hoida, pole aega pere jaoks. Lapsed kasvavad ise, tundmata vanemlikku turvalist tuge - on närvilised ja satuvad kergesti pahuksisse ühiskondlikke normidega. Psühhiaatriahaiglad on emotsionaalselt tasakaalutuid lapsi täis.

Emapalk loob juba sündides lastele ebavõrdse stardipositsiooni. Laps ei saa valida kuhu peresse ta sünnib. Kui kõrgemapalgaline tooks argumendiks, et ilma emapalgata ei hakkaks üldse lapsi sünnitama - siis milleks üldse lapsi sünnitada, kui laps on ainult instrument hiigelpäranduse vereliinis edastamiseks?

Tulumaksu vähenemisega võitsime 10 eurot aastas, käibemaksu tõstmisega kaotasime 50. Halleluuja!

Mis riigimehed need on, kelle valitsemise ajal rahva elu raudse järjekindlusega ainult halvemaks läheb?